محصولات

اتصالات لرزه گیر لاستیکی

لرزه گیر چیست؟
لرزه گیر ابزاری است برای جلوگیری از ارتعاش و لرزه های ناخواسته بر روی خطوط لوله. برخی از انواع لرزه گیرها بسیار ساده هستند و تنها تکه ای از یک لاستیک یا به اصطلاح رابر هستند. این نوع برای نصب زیر پایه های موتور ها، سانتریفیوژها، وسایل مکانیکی خط تولید، حتی ماشین چاپ استفاده می شوند. برخی نیز پیچیده تر هستند و مدل های مختلفی از آنها با تحمل فشار بالا و یا تالرنس بسیار زیاد برای لرزش های سنگین ساخته می شوند. این دستگاه ها معمولا برای خطوط گاز و نفت پرکاربرد تر هستند. البته خطوط لوله آب که پمپ های پرفشار بر روی آنها نصب شده است نیز کاربرد دارند. این دستگاه موجب کاسته شدن ضربات مختلف سیال بر روی لوله و به خصوص اتصالات نصب شده بر روی آنها می شود. این دستگاه ضرباتی را که به ضربه قوچ مشهورند حذف می کنند.

مزایای لرزه گیرهای لاستیکی:

مقاومت در سیکلهای مداوم از نظر خستگی و شکست مقاومت و عدم فرسودگی در مقابل لرزش برگشت پذیری در برابر تغییر شکل و دفرمه شدن مقاومت در برابر تنشهای الکتریکی انعطاف بالا در برابر ضربه و شوک جابجایی و انعطاف پذیری زیاد در فاصله کم انجام همزمان حرکتهای محوری و جانبی عدم نیاز به راهنمای داخلی (در اتصالات Filled Arc) قابلیت جذب صدا عدم نیاز به واشر و درزبند کاهش اتلاف حرارتی قابلیت تغییر شکل با نیروی کم و به طبع آن اعمال نیروی کم به تجهیزات وزن کم و سهولت در نصب و جایگزینی لرزه گیرهای لاستیکی با متریال های (کامپاند) مختلف جهت انواع شرایط کاری (دما، سیال و شرایط محیطی) تولید می‌گردند.

اتصالات پارچه ای

اتصالات انعطاف پذیر پارچه ای به منظور جذب لرزش و استهلاک حرکات ناخواسته ناشی از انبساط و انقباض حرارتی در مسیر داکتها و اگزوزهایی که حامل سیالات گازی نظیر هوای گرم و یا گازهای ناشی از احتراق هستند مورد استفاده قرار میگیرند.با توجه به مزایای ویژه اتصالات پارچه ای نسوز استفاده و جایگزینی آنها امروزه در صنایع سیمان،نیروگاهی،فولاد،پالایشگاه های نفت و گاز، مراکز پتروشیمی،صنایع شیمیایی،کارخانجات بازیافت و ... به سرغت گسترش یافته است.

شلنگ انعطاف پذیر فلزی

شلنگ های انعطاف پذیر فلزی برای انتقال طیف گسترده ای از مایعات از جمله مایعات گازی مانند هوا،بخار و گاز و مایعاتی مانند آب،روغن و مواد شیمیایی به کار میروند.کاربردهای شلنگ ها عبارتند از منطبق سازی سیستم های لوله کشی،پیش گیری از انتقال حرارتی،جذب ارتعاشات و مرکزیت بخشیدن به سامانه ی لوله کشی است.

اتصالات آکاردئونی

به منظور جذب حرکتهای به وجود آمده و عدم انتقال آنها به دستگاهای موجود و خطوط لوله، از اتصالات انعطاف پذیر استفاده می شود. تحمل درجه حررات و فشار بالا جذب حرکتهای محوریو جانبی و زاویه ای سیستمهای مختلف Piping و Ducting در صنایع مختلفی می گردد. کاربرد اتصالات آکاردئونی در صنایعی از قبیل آب، نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاهها، صنایع ذوب آهن، مجتمع های فولاد، سیستمهای مطبوع و … گردیده است. اکسپنشن جوینت یا همان واسط لاستیکی با خواص استحکام کششی بالا در کارخانه جات و مجموعه هایی که در آنها سیستم های پرفشار با ارتعاش بالا جهت پمپاژ انواع سیال مانند آب ، هوا ویا هر سیالی استفاده میشوند.

شلنگ انعطاف پذیر لاستیکی

به منظور جابه جایی و انتقال مواد و انواع سیالات در شرایطی که امکان استفاده از لوله ی مستقیم در خط لوله نباشد در مواردی که نیاز به حذف ارتعاشات باشد در شرایطی که اتصال و عدم اتصال به دفعات نیاز است در شرایطی که تغییرات ابعادی ناشی از دما بوده است و به منظور حذف نیرو های ناشی از فشار باشد

شلنگ های انعطاف پذیر کامپوزیتی

به زودی...

مکانیکال ، تیوب و فوم سیل

مکانیکال سیل
از یک کفشک فلزی سنگین که به واسطه یک پوشش قابل انعطاف به دیواره مخزن چسبیده است استفاده می شود.این پوشش انعطاف پذیر از یک طرف به سقف شناور و از طرف دیگر به کفشک متصل شده است که باعث جلوگیری از خروج بخار از سطح زیر سقف شناور و از سوی دیگر مانع ورود مایع از بالای آن میشود.
فوم سیل
سیستم آب بندی نوع فوم سیل سیستمی کلاسیک می باشد که برای تامین نیاز های اولیه مفهوم سیستم آب بندی مخازن سقف شناور معرفی شده است.قطعات ساده و عملکرد مناسب این نوع سیستم آب بندی باعث شد که این مدل در سال های 1980 تا 2000 میلادی رایج ترین نوع سیستم آب بندی اولیه در صنعت نفت باشند.که البته به علت وجود مشکلات عدیده هنگام نصب و تجزیه سریع فوم به واسطه بخار های نفتی استفاده از این سیستم منسوخ شده می باشد. فضای بین سقف و جداره توسط فوم خاص تولید شده پر می شوند و در هنگام نصب این سیستم بایستی با فشار بالا فوم را فشرده کرده و در قسمت بین سقف و جداره مخزن جا انداخته شود.
تیوب سیل
در این سیستم آب بند،از یک قطعه لاستیک تیوب مانند و غلاف لاستیکی محافظ تیوب استفاده می گردد.در این نوع سیلینگ بر حسب نیاز علاوه بر تیوب قطعات فلزی خاصی بالای تیوب نصب می گردد تا از ورود آب و اجسام زائد بر روی تیوب جلوگیری شود.فضای بین سقف و جداره مخزن که با فاصله 200+-100 میلی متر طراحی گردیده،توسط تیوب لاستیکی پر می شود.